Eszközkezelővel segítene a lakáshiteleseken az LMP
Az árfolyamgát helyett eszközkezelő létrehozásával segítene a bajba jutott devizahiteleseken az LMP, amely hosszú távon szigorúbban szabályozná a banki hiteltermékeket is.
Az árfolyamgát helyett eszközkezelő létrehozásával segítene a bajba jutott devizahiteleseken az LMP, amely hosszú távon szigorúbban szabályozná a banki hiteltermékeket is.
Egyre többen csatlakoznak azokhoz az adósokból álló csoportokhoz, amelyek azt tervezik, hogy augusztus végén perbe fogják a pénzintézeteket. Indoklásuk szerint a devizahitelek és az egyoldalú szerződésmódosítások miatt kár érte az ügyfeleket - írja a Magyar Nemzet. Az adósoknak nem lesz könnyű dolguk: a korábban indított perek rendre eredménytelenek maradtak.
A bankok nem devizában nyújtottak hitelt, hanem devizaalapon forintban – ezért egy szekszárdi ügyvéd, dr. Gáll Ferenc szerint az ügyfeleknek forintban is kellene a kölcsönt visszafizetniük, írja a Baranya megyei online lap.
Nyitott kapukat dönget az MSZP a devizahitelesek érdekében tett javaslataival – így reagált Müller János, a Bankszövetség vezető tanácsadója a Klubrádió reggeli műsorában Herczog Edit javaslatára.
Az MSZP szerint elégtelenek azok az intézkedések, amelyeket a kormány a devizahitelesek érdekében eddig bejelentett. A szocialisták álláspontja, hogy a nemzeti eszközkezelőt 25-30 milliárd forinttal kellene létrehozni a tervezett kétmilliárd helyett.
Bár a rögzített törlesztési árfolyam lehetőségeivel a devizahitelesek csak augusztus közepétől élhetnek, az elmúlt napokban a svájci frank rekordokat döntő erősödésével több banknál is megnőtt az érdeklődés a lehetőség iránt. Nagy rohamra azonban továbbra sem számítanak a pénzintézetek.
A Nemzetgazdasági Minisztérium pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára szerint a szükséges jogszabályokat a kormány döntése értelmében július 31-ig meg kell alkotni.
Nem kizárt, hogy más szociális kiadások csökkentéséből finanszírozza a kormány a devizahitelesek megmentését, ami így a költségvetésnek nem okozna többletkiadást - írja a Napi Gazdaság.
A társaság blogján írt rövid elemzést Molnár László, a GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatója a miniszterelnöknek arról az elképzeléséről, hogy a bajba jutott lakáshiteleseknek kis családi házakat adnának.
A devizahitelesek megmentésének részleteiről és következményeiről még egy ideig biztosan folyik majd a vita, különösen amiatt, hogy nem könnyű eldönteni: el szabad-e vállalni a rendszer feltételeit vagy sem. Muraközy Balázs, az MTA Közgazdaságtudományi Intézetének tudományos munkatársa a hvg.hu-nak elmondta, hogy a döntéshez legalább három fő kérdésre kell választ adni.
Az InfoRádió Aréna című műsorában Harmati László, az FHB vezérigazgatója elmondta, hogy aki jelenleg tudja fizetni a devizahitelét és vannak tartalékai, ne törlesszen rögzített árfolyamon.
A kormány május végén hozta nyilvánosságra az ingatlanhitelükkel késedelembe esett tulajdonosok megmentését szolgáló...